Вплив сезону на вибір автомобільних шин: як правильно вибрати шини для літа та зими

Вплив сезону на вибір автомобільних шин: як правильно вибрати шини для літа та зими

Яка різниця між літніми та зимовими шинами?

Для багатьох людей, особливо для тих, хто живе в країнах з екстремальними погодними умовами, обов’язково мати два комплекти шин – один для літа та один для зими. Але чим відрізняються літні шини від зимових?

Зимова резина

Між літніми та зимовими шинами є три основні відмінності: їх структура, гумова суміш і малюнок протектора.

Зимові шини мають більший вміст натурального каучуку, що зберігає їх еластичність на морозі. Чим вони м’якші, тим більше шина здатна зчепитися з поверхнею дороги, покращуючи зчеплення та керованість. На відміну від літніх шин, які швидко твердіють при низьких температурах, зимові шини найкраще працюють при температурах нижче +7 градусів Цельсія.

Зимові шини також мають тисячі крихітних канавок (відомих як ламелі) у блоках протектора, які використовуються для розсіювання води та запобігання акваплануванню. Ці канавки врізаються в сніг, сльоту та лід, забезпечуючи оптимальне зчеплення з дорогою.

Вони також мають глибокий малюнок протектора. Це забезпечує порожнину для снігу. Як не дивно, ніщо не зчіплює сніг краще, ніж сніг, і ущільнений сніг посилює ефект зчеплення, додаючи зчеплення, щоб штовхати автомобіль вперед на засніжених і крижаних дорогах.

Різниця:

Зимові шини найкраще працюють при температурі нижче +7 градусів.

Літні шини найкраще працюють при температурі вище +7 градусів.

Як температура впливає на зимові та літні шини

Літня гума

Літні шини забезпечують кращу універсальну продуктивність у теплі місяці. Вони мають відносно тверду суміш, яка розм’якшується при більш низьких температурах, щоб мати можливість адаптуватися як до сухих, так і до мокрих доріг.

Літні шини мають менше ламелей, ніж зимові шини, але мають спеціально розроблені протекторні шини для мінімізації аквапланування. Вони забезпечують більше зчеплення як поздовжньо, так і збоку при високих температурах. забезпечує хороше зчеплення на мокрій і сухій дорозі.

Хоча літні шини витримують більшість погодних умов, вони не підходять для суворого холодного клімату. Вони мають більш тверду гумову суміш з меншою кількістю натурального каучуку, ніж зимові шини, і вони починають твердіти та можуть ставати крихкими при температурі нижче +7 градусів C. Тим не менш, вони розроблені для адаптації до високих температур, не стаючи м’якими. Це означає, що літні шини мають нижчий коефіцієнт тертя і, отже, більш економічні.

Літні шини, як правило, мають простий малюнок протектора у формі блоку, що забезпечує великий слід із дорогою. Це забезпечує відмінну керованість і значно впливає на гальмівний шлях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *