Вплив розміру та типу шин на ефективність палива та екологічність автомобіля

Вплив розміру та типу шин на ефективність палива та екологічність автомобіля

Ефективні шини заощадять ваші гроші

Оскільки шини вашого автомобіля обертаються та рухаються вперед проти дороги, це спричиняє втрату енергії. Шини з високим опором коченню споживатимуть більше енергії та, як наслідок, більше палива, тоді як шини з нижчим опором коченню споживатимуть менше енергії та палива. Фактично на шини може припадати до 20% споживання палива вашим автомобілем.

Деякі шини розроблено для більшої економії палива, що зменшує споживання палива та витрати. І, оскільки витрати на паливо зростають, ці шини стають дедалі популярнішими, оскільки водії шукають способи зменшити витрати на експлуатацію своїх автомобілів.

Але чи варті економічні шини цих грошей? Оскільки вартість життя зростає, читайте далі, щоб дізнатися більше про те, як купівля правильних шин може допомогти вам заощадити гроші на бензині.

Що таке опір коченню?

Шинам потрібна енергія, щоб котити їх у потрібному напрямку. Опір коченню – це сила, необхідна для того, щоб автомобіль рухався з певною швидкістю. Він визначається силою тертя, що прикладається до шин, що, у свою чергу, визначає, скільки енергії та палива споживається.

Низький опір коченню означає, що для утримання шин у русі потрібно менше зусилля, і споживається менше зусилля.

Що таке економічні шини?

Економні шини, також відомі як енергозберігаючі шини, розроблені таким чином, щоб споживати менше палива та довше зберігати протектор шини цілим.

Вони виготовлені з використанням спеціального компаунду для мінімізації термостійкості на дорозі. Це призводить до зниження рівня опору коченню, зниження споживання палива та зниження витрат на паливо.

На додаток до цього, вони розроблені, щоб бути більш жорсткими та аеродинамічними, а також мають малюнок протектора, який котиться ефективніше.

Як дізнатися, чи шини економічні?

Ефективні шини візуально не відрізняються від інших типів шин. Однак кожен комплект повинен мати етикетку, яка вказує його клас паливної ефективності. З 2012 року це є законодавчою вимогою для всіх шин, що продаються в ЄС.

Етикетка класифікує шини за трьома категоріями:

Клас паливної ефективності – опір коченню

Розрив і зчеплення на мокрій дорозі – як швидко шина зупиняється у вологих умовах?

Зовнішній шум – рівень шуму, який видається під час руху

Більшість шин, які рекламуються як енергозберігаючі, повинні мати рейтинг A або B.

Оцінки ефективності шин

Шини оцінюються за ефективністю на основі кількості енергії, втраченої під час кочення. Рейтинги ефективності коливаються від класу A, найефективнішого, до класу E, найменш ефективного. Між класами витрата пального збільшується приблизно на 0,1 літра на кожні 100 км пробігу.

До травня 2021 року шкала оцінювання ефективності коливалася від A до G.

Чи можуть економічні шини знизити витрати на паливо?

Так. Вибір енергоефективних шин зменшить споживання палива та, як наслідок, витрати на пальне.

І різниця може бути значною. Наприклад, різниця між шинами з рейтингом A та E може сягати 1721 фунтів стерлінгів за весь термін служби шини. Використання онлайн-калькулятора паливної ефективності шин допоможе вам побачити, скільки ви можете заощадити, використовуючи шини з кращим рейтингом ефективності.

Не тільки це, але й економічні шини також зменшать ваші викиди вуглекислого газу, що також зробить ваш автомобіль більш екологічним.

Які шини є найкращими за паливною економічністю?

На ринку є різноманітні економічні шини, включаючи Bridgestone Turanza T005. Ця економічна шина змішує полімер NanoPro-Tech™ із сумішшю з високим вмістом кремнезему, щоб максимально підвищити економію палива. Це допомагає шині довше зберігати форму, запобігаючи накопиченню надмірної кількості тепла. Як наслідок, він споживає менше палива та економить ваші гроші.

Поради щодо економії грошей на паливі

Щоб отримати максимальну віддачу від своїх паливноефективних шин, дотримуйтесь цих порад для ефективнішого водіння:

Регулярно перевіряйте тиск у шинах і переконайтеся, що він залишається на рекомендованому рівні.

Регулярно перевіряйте свої шини на наявність ознак нерівномірного зносу. Це може вказувати на проблему відстеження або підвіски, що може збільшити споживання палива та витрати.

Намагайтеся уникати різкого прискорення або гальмування

Слідкуйте за тим, щоб ваш автомобіль і шини були в належному стані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *