Водіння в дощ, туман та іншу негоду
Під час поганої погоди краще залишатися вдома та уникати водіння. Але іноді водіння в негоду не уникнути. Погані погодні умови, такі як туман, дощ, сніг і торнадо, ускладнюють водіння. Ці умови обмежують вашу лінію видимості, можуть змінити ваше сприйняття глибини та спричинити набагато більше відволікань, особливо коли на дорозі є інші водії.
Погана погода також може створити труднощі, які не завжди виникають під час водіння за звичайних умов — наприклад, доводиться вибирати несподіваний альтернативний маршрут через закриті дороги, умови та аварії. Можливо, вам також знадобиться мати посилання на карти або GPS, що означає відводити очі від дороги, коли ви повинні зосередитися на водінні. У таких ситуаціях підвищується ризик нещасних випадків і травм, що робить водіння за поганої погоди небезпечним для всіх навколо. Якщо ви озброїтесь знаннями про те, як керувати автомобілем у таких умовах, і порадами щодо безпеки, ви зможете бути більш поінформованим і обережним водієм у негоду.
Статистика аварій через погану погоду
Щороку 75 відсотків аварій, пов’язаних із погодними умовами, трапляються на мокрому тротуарі, а 47 відсотків – під час дощу.
Майже 5700 людей щорічно гинуть і понад 544 700 людей отримують травми внаслідок ДТП на мокрому асфальті. Понад 3400 людей загинули і понад 357300 отримали поранення в аваріях під час дощу.
Використання дорожньої солі зменшує кількість аварій на чотирьохсмугових дорогах на 93%.
544 мільйони машино-годин затримок на рік через сніг, ожеледь і туман. Це майже чверть усіх одноразових затримок.
У 2017 році на дорогах було 325 510 автомобілів, які постраждали від повені, що на 20% більше, ніж у попередньому році.
Згідно з дослідженням 2017 року, туман був причиною майже 20 відсотків смертельних навал автомобілів за участю 10 або більше транспортних засобів.
Хороший комплект зимової гуми зазвичай коштує від 500 до 1000 доларів.
Під час сильного та помірного дощу система безпеки автоматичного екстреного гальмування виходила з ладу в 33% випадків, а система підтримки смуги руху – у 69%.
Під час руху по мокрій дорозі зменшіть швидкість вдвічі. На засніжених дорогах рухайтеся зі швидкістю на одну третину від звичайної.
У той час як туман спричиняє найменшу кількість аварій порівняно з іншими погодними явищами (лише три відсотки), він спричиняє 9 відсотків смертельних випадків у пов’язаних з погодою аваріях. Підготовка до водіння в туман, дощ або іншу погану погоду
Ви повинні добре підготуватися до того, як сісти в автомобіль для поїздки в негоду. Завчасне вжиття заходів може допомогти вам безпечно дістатися до місця призначення та бути готовими, якщо щось трапиться під час вашої подорожі:
Перевірте прогноз: ознайомтеся з прогнозом і будьте готові скорегувати свій план руху та маршрут за потреби.
Сплануйте свій маршрут: перш ніж вирушати, сплануйте свій шлях. Якщо ви їдете в незнайомій місцевості, візьміть із собою пасажира, який допоможе з навігацією, якщо вам знадобиться змінити маршрут.
Виділіть додатковий час: виділіть собі додатковий час, щоб дістатися до місця призначення, оскільки різні фактори можуть подовжити вашу дорогу, наприклад затори, аварії, розчищення дороги, повінь тощо.
Уникайте відволікаючих факторів: повністю зосереджуйтесь на дорозі та навколишньому середовищі під час керування автомобілем у погану погоду. Це означає уникати відволікання від водіння: не розмовляти по телефону, не писати повідомлення та не змінювати музику, не їсти та не наносити макіяж тощо.
Перевірте свої шини: переконайтеся, що ваші шини відповідають вашому транспортному засобу та погоді, а також чи належним чином накачані.
Перевірте свої шини, перш ніж вирушати в дорогу. Правильно накачані шини з великим протектором забезпечать вам належне зчеплення з дорогою. Перед поїздкою перевірте тиск і глибину протектора.
Перевірте свої шини, щоб переконатися в належному тиску повітря. Більшість виробників автомобілів рекомендують підвищувати тиск повітря на три-п’ять фунтів на квадратний дюйм взимку. Холодне повітря запобігає сильному нагріванню та розширенню шин, що може зменшити зчеплення шин.
Дотримуйтеся попереджувальних знаків. На мостах і шляхопроводах часто є таблички «Поверхня може бути крижаною». Підходьте до них обережно та зважайте на їхні попередження.