Шини для Електромобілів: Що Відрізняє Їх та Як Вибрати Найкращі?

Шини для Електромобілів: Що Відрізняє Їх та Як Вибрати Найкращі?

ВСЕ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ШИНИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ

Без сумніву, електромобілі швидко стають новою хвилею в автомобільній промисловості. Вони не тільки недорогі в експлуатації, але й екологічні. Низькі викиди цих автомобілів також роблять їх популярним вибором для водіїв, які хочуть мати низький вуглецевий слід.

Проте все ще існує багато плутанини щодо шин, які потрібні для електромобілів. Електромобілі мають інші вимоги до шин, ніж транспортні засоби, що працюють на газу. Їхні шини мають бути міцними, але легкими та довговічними, а також ефективними, але зручними. Оскільки шини для електромобілів не видають шуму від двигуна, необхідно відрегулювати шини, щоб вони залишалися тихими на дорозі.

Ця стаття допоможе вам дізнатися все, що вам потрібно знати про те, що робить шини для електромобілів хорошими, чим вони відрізняються від звичайних шин і на що звернути увагу, купуючи шини для електромобілів. Ми також склали список потужних шин для електромобілів на ринку, щоб допомогти вам вибрати найкращі для вашого автомобіля.

ЧИМ ШИНИ EV ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНИХ ШИН: НАВІЩО ДЛЯ EVS ПОТРІБНІ СПЕЦІАЛЬНІ ШИНИ?

Електромобілі мають нижчий шум двигуна, викиди, обслуговування та експлуатаційні витрати, ніж ДВС. Ці переваги, однак, компенсуються значним збільшенням ваги. Акумулятори важкі, їх вага створює додаткове навантаження на шини електромобілів. Це, у поєднанні з миттєвим крутним моментом і прискоренням електромобілів, вимагає використання спеціальних шин.

Щоб відповідати характеристикам електромобілів, спеціалізовані шини для електромобілів мають:

Унікальна конструкція

Електромобілі живляться від акумуляторів, які можуть збільшити вагу транспортного засобу на 40% порівняно з аналогами з ДВС. Для електромобілів потрібні шини з міцними сумішами, щоб витримати таку вагу. Щоб витримати вагу батареї та компонентів автомобіля, шини для електромобілів мають товщі боковини та більш міцні суміші (нейлонові або важчі).

Шини для електромобілів повинні витримувати не тільки додаткову вагу, але також інерцію та імпульс, пов’язані з гальмуванням і поворотами з додатковою вагою. Щоб впоратися зі збільшеним навантаженням під час прискорення, гальмування та кермування, вони мають двошаровий каркас із міцних полімерів, кремнію або кремнезему.

Функції шумозаглушення

Єдиний шум, який ви можете відчути від електромобіля, це шум, який створюють його шини та аеродинамічний шелест. Однією з найважливіших вимог до шин для електромобілів є якнайбільше зниження шуму від дороги, щоб зберегти тишу під час поїздки. Зниження шуму досягається за рахунок використання спеціалізованих малюнків протектора, звукопоглинаючої піни та гумових сумішей.

Сильна тяга

Миттєвий крутний момент і прискорення, які забезпечують електромобілі, є однією з головних переваг. Цей миттєвий крутний момент, однак, створює надмірний тиск на шини. Шини повинні мати більш жорсткий малюнок протектора з широкими центральними ребрами, щоб зменшити потенційне ковзання та ненормальне стирання. Крім того, з’єднані канавки малюнка протектора запобігають акваплануванню та компенсують підвищений крутний момент.

Знижений опір коченню

Менший опір коченню впливає на запас ходу електромобілів. Запас ходу означає відстань, яку може проїхати електромобіль до того, як потрібно буде зарядити батарею. Простіше кажучи, менший опір призводить до менших втрат енергії, що підвищує ефективність батареї.

Методи конструювання шин, такі як використання жорстких моделей дизайну, профілів шин і конструкційних робіт у поєднанні з типом гумових сумішей, що використовуються, допомагають досягти меншого опору коченню.

МІРКУВАННЯ ЩОДО ВИБОРУ ШИН EV

Шини необхідні для належної керованості, стабільності та ефективності автомобіля. Щоб отримати найкращі враження від водіння, вибирайте шини, сумісні з характеристиками вашого електромобіля.

Як і стандартні шини, не всі шини для електромобілів підходять для всіх типів транспортних засобів. Деякі фактори, які вплинуть на ваше рішення про покупку, включають:

Індекс навантаження

Індекс навантаження або ємність повідомляє водієві, яку вагу може витримати шина. Для електромобілів вам знадобиться шина, яка витримає додаткову вагу. Стандартна шина для додаткового навантаження може це зробити, але в деяких випадках можуть знадобитися шини для великого навантаження (HL). Індекс також змінюється залежно від того, чи є ваш EV двоколісним або чотириколісним.

Зчеплення шин

Завдяки високому крутному моменту та інерції електромобіля оптимальне зчеплення шини має вирішальне значення для поворотів і їзди на високих швидкостях. Збільшена вага також означає довший гальмівний шлях.

Гарна шина може це компенсувати, тому вибирайте шину з правильною гумовою сумішшю та низьким опором коченню, щоб зменшити знос.

Ваша модель EV

Модель вашого електромобіля також впливає на тип шин, які вам потрібні, а також на термін служби цих шин. Водіям спортивних моделей електромобілів, наприклад, може знадобитися встановити більш якісні шини, які можуть витримувати підвищене прискорення.

Діапазон

Тип шин, які ви використовуєте, може вплинути на швидкість розрядження акумулятора залежно від їх опору коченню.

Шини з низьким опором коченню зменшують енергію, яку ваш автомобіль використовує на дорожньому покритті. Таким чином, це означає більший термін служби батареї, оскільки автомобіль споживатиме менше енергії. Шини з низьким опором коченню також допомагають налаштувати дорожні шуми для тихої та комфортної їзди.

Пори року та погодні умови

Купуючи шини для свого електромобіля, також важливо враховувати погодні умови, за яких ви їздите.

Якщо ви їздите в сувору зимову погоду або по крижаних дорогах, вам слід придбати шини, призначені для зими. Це також означає, що вам знадобиться додатковий комплект шин, щоб перейти на них, коли температура почне зростати. Люди в умовах м’якої зими можуть зберігати один комплект шин цілий рік.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ БРЕНДИ ШИН EV

Електромобілі мають краще прискорення, що вимагає шин з більшою стабільністю та керованістю. Їх важка батарея закликають до використання шин, здатних витримувати вагу на високих швидкостях. У результаті основні виробники шин зараз розробляють спеціалізовані шини для електромобілів, які допомагають у правильному керуванні та забезпечують оптимальну продуктивність.

Ось деякі з провідних виробників шин для електромобілів:

Мішлен

Шини Michelin мають кращу реакцію на кермо та коротший гальмівний шлях, що допомагає автомобілю зберігати прискорення. Вони є виробниками оригінального обладнання для електромобілів Tesla і пропонують наступні моделі:

 • Michelin Pilot Sport EV
 • Pilot Sport 4s
 • Primacy MXM4
 • Latitude Sport 3
 • Pilot Sport Всесезон

Найменша шина Michelin для електромобілів має діаметр 17 дюймів, а найбільша – 22 дюйми (вперше вона буде представлена на Cadillac Lyriq 2023 року).

Pirelli

Pirelli надає перевагу низькому опору коченню, шуму та статичному зчепленню, щоб доповнити природні характеристики електромобілів.

P Zero All Season Plus Elect є однією з шин Pirelli, призначених для електромобілів. Він виготовлений із використанням нової суміші, яка забезпечує покращене зчеплення, оскільки електромобіль забезпечує максимальний миттєвий крутний момент, а також покращує водостійкість на мокрій дорозі та керованість. Шина має звукопоглинальний матеріал на внутрішній окружній стінці, що знижує шум у салоні на 5% порівняно з конкурентами.

Серед інших шин Pirelli EV:

 • Pirelli Scorpion Winter – Performance зима
 • Cinturato P7 Blue- Літо надвисокої продуктивності
 • Pirelli P Zero-Max Performance літо
 • Bridgestone

Шини Bridgestone оптимізують ефективність і екологічність. Компанія планує, щоб до 2030 року 90% усіх нових автомобільних шин складали EV шини. Вони створюють шини з шумозаглушенням і рівномірним контактом з дорогою.

Шина Turanza QuietTrack EV є однією з найтихіших на ринку та ідеально підходить для водіїв Chevy Bolt, Hyundai Ioniq, Tesla Model Y та Kia Niro.

Ми також рекомендуємо:

 • Літнє виконання Bridgestone Potenza Sport- Max
 • Всесезонний кросовер/позашляховик Alenza AS Ultra
 • Blizzak LM005- Зимові характеристики
 • Ecopia EP500 – Всесезонний турінг
 • Ecopia EP600 – Гранд тур літо

Хороший рік

Основна мета Goodyear – створювати шини з міцними сумішами, які мають більшу площу контакту з дорогою.

ElectricDrive GT від Goodyear – це високоефективна всесезонна шина, розроблена для довговічності та тихої їзди. Шина має гарантію пробігу 40 000 миль і рейтинг швидкості W.

Серед інших шин Goodyear EV:

Goodyear Eagle Touring – Всесезонний тур

Goodyear EfficientGrip- Performance всесезон

Континентальний

Шини Continental EV створені для забезпечення максимального зчеплення, мінімального шуму та більш плавної та енергоефективної їзди з низькими ударами.

Шина Continental EcoContact 6 EV вирішує проблеми, які виникають через збільшення ваги електромобілів, врівноважуючи низький опір коченню, високе зчеплення та міцність.

Ми також рекомендуємо:

ExtremeContact DWS 06 Plus – Всесезонні надвисокі характеристики

PremiumContact 6 – Велике літо

ProContact RX – Всесезонний тур

ВАРТІСТЬ ШИН ДЛЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ

Спеціальні шини для електромобілів зазвичай на 20–30% дорожчі за звичайні. Цю різницю можна пояснити акцентом на нижчому опорі коченню та зниженні шуму, що вимагає від виробників використання унікальних матеріалів.

Вартість шини для електромобілів визначається моделлю електромобіля, як і для автомобілів, що працюють на газу. Nissan Leaf, наприклад, має менш дорогі шини, тоді як розкішний автомобіль, як Audi RS E-Tron GT, потребує дорожчого комплекту.

ВАМ ДІЙСНО ПОТРІБНІ РІЗНІ ШИНИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ?

ЕЛЕКТРОМОБІЛІ СТАЮТЬ ВСЕ БІЛЬШ ПОПУЛЯРНИМИ. БАГАТО ЛЮДЕЙ МОЖУТЬ ПРИДБАТИ ЇХ ЯК НАСТУПНОГО АВТО. АЛЕ ВАМ ДІЙСНО ПОТРІБНО МАТИ ІНШИЙ КОМПЛЕКТ ШИН ДЛЯ ВАШОГО ЕЛЕКТРОМОБІЛЯ?

ВІДПОВІДЬ НА ЦЕ ЗАПИТАННЯ: ЦЕ ЗАЛЕЖИТЬ. ЯКЩО ВИ МАЄТЕ ЗВИЧАЙНИЙ БЕНЗИНОВИЙ АВТОМОБІЛЬ І ВИ ПЕРЕХОДИТЕ НА ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ, ВАМ ОБОВ’ЯЗКОВО ПОТРІБНО БУДЕ ПРИДБАТИ НОВИЙ КОМПЛЕКТ ШИН. ЕЛЕКТРОМОБІЛІ ЇДУТЬ НАБАГАТО ПЛАВНІШЕ ТА ТИХІШЕ, ніж АВТОМОБІЛІ НА БЕНЗИНІ, ТОМУ ВИ ЗАХОЧЕТЕ ОТРИМАТИ ШИНИ, ЩО СПРОБУЮТЬ ТИШІЮ ПОЕЗДКУ.

ЯКЩО ВИ ВЖЕ ЇЗДИТЕ НА ЕЛЕКТРОМОБІЛІ, МОЖЕТЕ ПРОДОЛЖУВАТИ КОРИСТУВАТИСЯ ТИМИ ШИНАМИ. ОДНАК, ЯКЩО ВИ ВИРІШИЛИ ПЕРЕЙТИ НА НОВИЙ КОМПЛЕКТ ШИН, ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЧИ ВОНИ ДОЗВОЛЕНО ДЛЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ.

ДЕЯКІ ШИНИ СПЕЦІАЛЬНО РОЗРОБЛЕНІ ДЛЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ ТРАНСПОРТІВ І МАЮТЬ ВИЩИЙ РЕЙТИНГ ЕФЕКТИВНОСТІ. ВИКОРИСТАННЯ ЦИХ ШИН МОЖЕ ДОПОМОГТИ ПОКРАЩИТИ ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ВАШОГО АВТОМОБІЛЯ. ТОЖ ЯКЩО ВИ ДУМАЄТЕ ПЕРЕМІНТИ НА ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ, МОЖЛИВО ВАРТО ПРИВАДИТИСЯ НОВИЙ КОМПЛЕКТ ШИН, СПЕЦІАЛЬНО РОЗРОБЛЕНИЙ ДЛЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ АВТОМОБІЛІВ.

ЯКІ ШИНИ ДІЙСНО ВАРТО ОТРИМАТИ ДЛЯ ВАШОГО ЕЛЕКТРОМОБІЛЯ?

ПОТРІБНО ВРАХУВАТИ БАГАТО ФАКТОРІВ, КУПУЮЧИ ШИНИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛЯ. ОСНОВНІ ПРІОРИТЕТИ – ПОШУК ШИН, ЯКІ МАЮТЬ НИЗЬКИЙ ОПОР КОТЕННЮ ТА ХОРОШЕ ЗЧІПЛЕННЯ.

ОДИН ВАРІАНТ ЦЕ ВИКОРИСТАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ТИПУ ШИН, ПРИЗНАЧЕНОГО ДЛЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ. ЦІ ШИНИ ЧАСТО ВИГОТОВЛЯЮТЬСЯ З МАТЕРІАЛІВ З НИЗЬКИМ ОПОРОМ І БУДУТЬ РІЗНИМИ РОЗМІРІВ ДЛЯ РІЗНИХ АВТОМОБІЛІВ.

ІНШИЙ ВАРІАНТ ЦЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗВИЧАЙНИХ ШИН, ЯКІ БУЛИ МОДИФІКОВАНІ ДЛЯ НИЗЬКОГО ОПОРУ КОТЕННЮ. НА РИНКУ Є БАГАТО ПРОДУКТІВ, ЯКІ МОЖУТЬ ЦЕ ЗРОБИТИ, І ПРОЦЕС ДОСТО ПРОСТИЙ. ВСЕ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ, ЦЕ ПРИДБАТИ СПЕЦІАЛЬНИЙ ГЕРМЕТИК І ДОДАТИ ЙОГО ДО СВОЇХ ШИН. ЦЕЙ ГЕРМЕТИК ДОПОМОЖЕ ЗМЕНШИТИ КІЛЬКІСТЬ ЕНЕРГІЇ, НЕОБХІДНУ ДЛЯ ПРОКАТУВАННЯ ШИН, ЩО ЕКОНОМІЄ ВАШІ ГРОШІ ТА ДОПОМОЖЕ ЗБЕРЕГТИ РІВНЯ РОБОТИ ВАШОЇ БАТАРЕЇ.

НЕМАЄ ВАЖЛИВО, ЯКИЙ ВАРІАНТ ВИ ОБЕРЕТЕ, ВАЖЛИВО ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЧИ ВАШІ ШИНИ МАЮТЬ ХОРОШЕ ЗЧЕПАННЯ. ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ МОЖЕ ШВИДКО РОЗВИГАТИ ВИСОКУ ШВИДКІСТЬ, ТОМУ ВАМ ПОТРІБНІ МАТИ ШИНИ, ЯКІ МОЖУТЬ ПРОЙТИ КРИВІ ТА ПОВОРИ БЕЗ ПРОКЛИЗУВАННЯ.

КУПУЮЧИ ШИНИ, ОБОВ’ЯЗКОВО ПОРІВНЯЙТЕ ОПІР КОЧЕННЮ, ЗЧІПЛЕННЯ ТА РОЗМІР КОЖНОГО ВАРІАНТУ. ЦЕ ДОПОМОЖЕ ВАМ ЗНАЙТИ НАЙКРАЩИЙ КОМПЛЕКТ ШИН ДЛЯ ВАШОГО ЕЛЕКТРОМОБІЛЯ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *