Шумоізоляція шин: вплив шин на рівень шуму в автомобілі

Шумоізоляція шин: вплив шин на рівень шуму в автомобілі

9 дивовижних способів зменшити шум від шин під час водіння

Здебільшого водіння – це розслаблюючий досвід, де ми можемо відпочити після важкого робочого дня, місце, де ми можемо трохи заспокоїтися по дорозі додому чи в будь-який інший пункт призначення. Але іноді шум шин у машині стає настільки гучним, що заважає нашому спокою, і якщо шум шин надмірний, ми обов’язково повинні спробувати його зменшити.

Давайте поговоримо про способи зменшення шуму від шин автомобіля. Існує багато причин підвищеного шуму від шин вашого автомобіля. З’ясувавши, як зменшити шум або причини шуму, ми зможемо їздити набагато спокійніше.

Деякі шини зазвичай шумлять, коли ми їздимо, і це також буде розглянуто. Бувають випадки, коли вам доведеться замінити шини, тому ми повинні вибрати нові, які є тихими. Існують також способи звукоізоляції автомобілів, які ми також розглядаємо.

Також в машину може проникати шум від деренчання динаміків, шумної підвіски, гучного вихлопу, двигуна, який давно не обслуговувався (наприклад, не міняли масло).

Причини, чому може бути надмірний шум від шин

Шини з дуже товстим малюнком протектора, які також називають вузлуватими, можуть створювати багато шуму під час обертання. Звук схожий на гудіння, яке ви часто чуєте під час руху великих пікапів вулицею. Звук виходить із повітряних кишень, які швидко захоплюються та руйнуються.

Широкі шини мають сильний контакт із землею через свою велику площу поверхні, і, як правило, створюють більше шуму. Вони відомі як продуктивні шини, і вони гарні для збільшення тяги під час водіння, але це також означає, що вони будуть шумнішими, ніж звичайні шини, через додаткову площу контакту з асфальтом.

Незбалансовані шини

Незбалансовані шини сильно вібрують і створюють сильний шум. Шум виникає через вібрацію шин на високій швидкості. Незбалансовані шини також зношуються набагато швидше, ніж збалансовані шини.

Шини, які не повністю накачані

Недостатньо накачані шини розповзаються по асфальту та утворюють більшу поверхню контакту з дорогою. Збільшення площі контакту з поверхнею дороги збільшує шум шин.

Шини, які не були ротовані

Якщо шини вашого автомобіля не замінювали протягом тривалого часу, вони спричинятимуть більше вібрації та шуму, ніж шини, які замінювали за розкладом. Без обертання шин вони зношуються лише з одного боку та викликають багато грубих звуків. Шини також не прослужать так довго, і термін їх служби скорочується.

Ефективні шини

Стандартні шини, які використовуються в легкових транспортних засобах, виготовлені з гумової суміші, яка є м’якою та тихою під час руху. Ефективні шини розроблено з урахуванням інших цілей, таких як високе зчеплення, зчеплення та здатність справлятися з високими швидкостями, зберігаючи контакт із дорогою. Через це вони не найтихіші шини на дорозі. Особливості продуктивних шин, через які вони можуть бути трохи шумнішими, це більш жорсткі боковини, глибокий і агресивний малюнок протектора для кращого рівня зчеплення та більша площа контакту з поверхнею дороги.

Нерівномірно зношені шини та підвіска

Якщо протектор на шинах зношений нерівномірно через відсутність обертання за графіком або не збалансованість, або зношену підвіску, то вони помітно гучніші, ніж інші шини. Додатковий шум виникає через вібрацію, яка навантажує автомобіль і скорочує термін служби шин.

Сміття застрягло в протекторі шини

Щебінь, як-от дрібні камінці, палички та дрібні камінці, зазвичай потрапляє в протектор шини. Коли шини обертаються, це сміття вдарятиметься об поверхню дороги з великою швидкістю, створюючи більше шуму, ніж шина без нічого, що застрягло в протекторі.

Заміна шин на тихі

Деякі шини під час руху працюють тихіше, ніж інші. На ринку є й інші шини, створені за технологією максимального зменшення шуму, що забезпечує найтихішу їзду.

На ринку також є шини, для яких зниження рівня шуму не є пріоритетом, натомість вони мають продуктивність і зчеплення.

Якщо під час їзди шини видають надмірний шум, можливо, найкращим рішенням буде замінити їх комплектом шин, які забезпечують тихішу їзду. Це може виявитися досить дорогим, але це один із найефективніших способів зменшити шум від шин.

Існує новий асортимент шин, які продаються певними брендами, які можуть зменшити шум салону на 9 дБ. Інші марки шин мають технологію шумопоглинання та безшумну акустику, щоб забезпечити м’яку та тиху їзду.

Заміна шин за потреби

Коли шини починають зношуватися, вони починають шуміти. Є певні фактори, які призводять до зносу шини, але знову ж таки, термін служби шини в будь-якому випадку становить 6-7 років, і до цього часу їх доведеться замінити, навіть якщо вони не зношені, просто тому, що гума сполуки закінчуються, і вони не такі ефективні, як раніше.

Якщо кожні 5-6 років міняти шини на автомобілі, то можна забезпечити спокійну їзду. Перевірте шини на наявність пошкоджень і ступінь їх зносу. Ви повинні звернути увагу на наявність тріщин на гумі, сухої гнилі, відсутніх частин протектора та предметів, які можуть застрягти в них, як гвинт або цвях.

Зробіть балансування шин на авторизованій станції технічного обслуговування та замініть чотири шини відповідно до рекомендацій виробника. Крім того, утримання їх повністю накачаними збільшить термін їх служби та забезпечить вам безпроблемне (не кажучи вже про тихе) водіння.

Водіння на низькій швидкості

Коли ви їдете швидше, шини шумніші через більшу кількість повітря, яке циркулює в протекторах шин. Якщо ви постійно керуєте своїм транспортним засобом на високій швидкості, ваші шини можуть створювати більше шуму, ніж якщо б ви їхали повільніше.

Якщо ви зменшите швидкість, з якою їдете, шини можуть створювати менше шуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *